Igor Podolšak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Commodium Vita

+2
Osvetnica
Admin
6 posters

Go down

Commodium Vita Empty Commodium Vita

Postaj by Admin pon 1 lis 2012 - 15:42

Prva tvrtka s kojim Igor nastupa na Srpskom tržištu je Commodium Vita.
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 44
Bodovi : 82
Reputacija : 5
Join date : 10.01.2011

https://www.facebook.com/igor.podolsak

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Osvetnica pon 1 lis 2012 - 22:37

to nije čak ni firma. To je OBRT u vlasništvu Renate Mužek... Možeš provjeriti na Obrtnom registru...

Osvetnica

Broj postova : 53
Bodovi : 75
Reputacija : 20
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca pon 1 lis 2012 - 23:33

Firma koja je u Beogradu registrovana na Renatu je VITA EXPRESS i navodno je smestena u ul. Stoja Protića,a u stvarii magacin kosmodiskova je u Šumatovačkoj 19, kojim šefuje Marko Rankovic, vodja i sef dostavljača, koji je uhapsen u petak 21.9.2012..godine. Prema izvorima iz Aqua energy pronadjeno je tada 160-tak kosmodiskova, koji se kupuju u bloku 70, novi bgd, po ceni od oko cca 350RSD, dotični je odležao 48h u pritvoru, i uz podnosenje krivicne prijave pusten da se brani sa slobode. Prema nekim navodima u pritvoru je propevao sve svoje ortake koji su bili sa njim u poslu,sto je rezultiralo njihovim hapsenjem u četvrak oko 10/11h.

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by FightForMyRight uto 2 lis 2012 - 10:18

Btw,. kad sam pozvana na razgovor za posao, dosla sam u Commodum Vitu, u Krunskoj ulici. Zorana Elek mi je objasnila sta bi bio moj posao, rekla da ce mi plata biti 40 000, i da je radno vreme 6 sati dnevno od ponedlejka do subote. Sve je bilo sasvim drugacije...
Tako da osim sto su varali narod kojima smo mi uvaljivali lazne kosmodiskove za koje smo vise puta uveravani da su originalni, oni su varali i nas!

FightForMyRight

Broj postova : 24
Bodovi : 20
Reputacija : -4
Join date : 02.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca uto 2 lis 2012 - 10:43

To je prica koja se prica na razgovoru, onda se počne radit, naravno gratis nedelju dana, firma nema rashoda, ima samo prihoda. Ko ostane-ostane, ko neostane-jos bolje. Idemo, novi operateri, nova OBUKA da se nauče ljudi da drže slušalicu u rukama i da čitaju SCENARIO by Mijana Ribać Jana. Onda većina ,,OBUKE,, ode jer se ne nalazi u tom poslu- isporuke se saberu, koje su gratis, Milijana Ribać Jana dobije procenat ,,ispod ruke,, . Onda, opet nova ,,OBUKA,, i sve tako u krug. Ko počne raditi, radi malo ili napusti sam ili dobije šut-kartu bez objašnjenja najčešće ili sa glupim obrazloženjem dobijenim od još glupljih ljudi.Sta će ima ljudi, za koje imaju obaveze? Idemo nova ,,OBUKA,, ...i sve tako u krug. Uvek nova radna snaga, koja se ne plaća, a pare kaplju li kaplju....

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca uto 2 lis 2012 - 10:45

To je bilo i u Krunskoj,a nastavilo se i na Kradjordjevom trgu.

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca uto 2 lis 2012 - 12:26

Ovako je ukratko u Beogradu:Zovu vas na razgovor, predstave se, objasne gde se nalaze i kazu kada da dodjete. Vi dodjete naredni dan, izvrši se prezentacija firme i objasni posao sa pojedinostima, da se dobije scenario po kome se razgovara, da mi samo pitamo gradjane-anketiramo da li su za kosmodisk, a da isporuku vrsi druga firma sa kojom mi nemamo nista, da je uvezen iz Slovenije, direktno od proizvodjača, i zato je jeftiniji, da je atestiran, ima uputstvo i garanciju, tako da ko god od tih šefova kaže da nema pojma čime se firma bavila i da prodaju kosmodiskove -LAŽE, to će reći svako ko je jednom dosao u frmu. Plata? Sto verzija, a 101 verzija kod isplate. Prvo kao 22000, pa po radnom satu, pa po ugovorenoj prodaji, pa po prodatim, pa onda neke kvote, koje su se svakodnevno menjale, pa 40000 za prodatih 125 kosmodiskova za mesec dana. Naravno obuka traje 6 dana koja se ne plaća da se naučimo kako da radimo, a na osnovu rezulatata zavisi hocemo li doci sedmi dan na posao. Naredni dan imamo prezentovan govor od šefova koji zovu SCENARIO. Malo nesto pre racije MIlijana Ribać Jana je podelila kao novi scenario sa nekom ceduljicom-odlukom u stvari - pretnjom, da ce svako popiti otkaz ko se ne bude pridrzavao tog teksta. Malo nesto pre racije, ali joj nije to znacilo nista. Racija sprovedena do kraja.Onda pocnemo zvati ljude, po brojevima koje dobijemo od njih i pricati im to. Ako je neko za za kosmodisk, mi upisemo podatke u tabelu koju nam daju sa brojevima. I sve tako.Pred kraj vremena nam podele STATISTIKU (o gospode boze, kakvi termini ....statistika, scenario....) gde pisemo broj ljudi koje smo okrenuli-pozvali, broj koliko se javilo, koliko je odbilo, koliko je prihvatilo. Sve to skupimo i predamo šefovima. Kraj prvog dana obuke, sutra isto tako, i treci, i četvrti dan i kada počnemo raditi za pare isvaki dan tako se radilo.Posle izvesnog vremena pocnu ulaziti i prozivati kako je isporuka losa, kako malo prodajemo kosmodiskova. Onda krenu ili sam napustati ili dobijati otkaze bez objasnjenja nekog normalno...i sve tako u krug. Uvek obuke, uvek neki novi ljudi, ali svita i kamarila Podolšaka uvek ista, jedna postava je uvek ista, ali su se isto tako i tu smenjivali, dolaze novi, stari mistriozno nestaju.

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca uto 2 lis 2012 - 12:40

Šefovi su saopštavali dobijanje otkaza jer je prodato malo kosmodiskova. Tako da prica da su naivne i da su prevarene - pada u vodu. Ako cemo posteno, Podolsak nije davao nikakva uputstva za rad, ulazio, razgovarao sa nama.....sve su radile Milijan a Ribać Jana, Zorana Elek i ponekada Jelena Kostić, ako dobije odobrenje, jer je bila predmet iživljavanja i zezanja ove dve. Na primer, Milijana Ribać Jana je tako KULTURNA Razz da je rekla pre nekoliko dana operateru - Vesna reci Jeleni da jede g*. Toliko o kulturi podolšakove svite.I takva osoba je bila glavna u poslu. Gospode Bože...

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca uto 2 lis 2012 - 12:48

sačekaćemo popodne LEPTIRA da se pridruzi u pisanju, jer on/ona zna mnogo toga iz Krunske, pocetak prvih dana rada u beogradu, on/ona zna tadasnje podolsakove saradnike, koji sada nema......a mogla bi da se napise i ona anegdota o tome kako Milijana Ribać Jana se "nabije" na štikle i hoce da se polomi,kako sedi na krevetu i mlati nogom...hajde, leptiriću...opiši to, znaš da smo gledali kroz staklo u krunskoj i vrištali od smeha, a posle su krevet preneli u kol centar

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by FightForMyRight uto 2 lis 2012 - 14:28

Pa bilo mi je poprilicno jasno da otkazi i nemaju bas previse veze sa brojem isporuka. U poslednjoj turi koja je dobila otkaze, u kojoj su bile Saska, Vesna, Irena i jos nekoliko njih, primetila sam da su to sve ljudi kojima dosta glatko ide ugovaranje. Tako da bas nema logike da neko zakaze 20 komada a da mu se navodno isporuci samo jedan, dva, a pri tom sam ja sedela pored nekih od njih i tacno znam kako se normalno dogovaraju i ni na cemu ne insistiraju...e, tada sam se zapitala, naglas, ko li je u sledecoj turi tj ko je vidjen za sledeci dan 'd' kako je Jana nazivala taj dan podele otkaza...Inace, pored mene je sedela jedna devojka Isidora, kojoj je Jelena u sred radnog vremena dala otkaz...prosto je stala pored nje, sacekala da zavrsi telefonski razgovor, pozvala je u kancelariju i otpustila. Naknadno kad je ta devojka dosla po svoju radnu knjizicu kod Pedje, on je ispljuvao gazde firme pred njom, rekao joj je da je tu sve rasulo i da je on vec tu radio, ali kad je otisao, nije uspeo da nadje drugi posao pa je morao da se vrati!

FightForMyRight

Broj postova : 24
Bodovi : 20
Reputacija : -4
Join date : 02.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca uto 2 lis 2012 - 15:06

O pedjici ce posebno LEPTIR da pise.....taj je pica sa 100 lica.

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by leptir sri 3 lis 2012 - 12:41

covek obeca platu pare za markicu i odjednom toga sutra nema, mislim na pedju............... jana nas kao kaznjava, a kazna je nema obecane plate, tj jednog dela plate a pritom smo radili vec vise od mesec dana, jer navodno pricamo novim koleganma koji su tek dosli lazi o firmi, to je jos jedan izgovor da se plata ne dobije........sto se tice obuke operatera, to je tek poseban prica............ljudi su mogli da se sluze svim mogucim lazima niko ih nnije kontrolisao, da se ubedjuju sa klijentima kao na pijaci..........tako da je tamo mogao da dodje da radi ko god hoce, gazdama i sefovima je svejedno jer radnik ostaje u proseku 15-ak dana tu......a iradi mu za dzabe pa zasto bi ga eksplatisao kad vec "volontira"......... a igor kaze da njegov direktor pedja potrosi pare koje mu je ovaj dao za plte i opusteno ga i dalje drzi na poslu, strasno.

leptir

Broj postova : 4
Bodovi : 22
Reputacija : 18
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Cica Maca sri 3 lis 2012 - 14:39

leptir je napisao/la:covek obeca platu pare za markicu i odjednom toga sutra nema, mislim na pedju............... jana nas kao kaznjava, a kazna je nema obecane plate, tj jednog dela plate a pritom smo radili vec vise od mesec dana, jer navodno pricamo novim koleganma koji su tek dosli lazi o firmi, to je jos jedan izgovor da se plata ne dobije........sto se tice obuke operatera, to je tek poseban prica............ljudi su mogli da se sluze svim mogucim lazima niko ih nnije kontrolisao, da se ubedjuju sa klijentima kao na pijaci..........tako da je tamo mogao da dodje da radi ko god hoce, gazdama i sefovima je svejedno jer radnik ostaje u proseku 15-ak dana tu......a iradi mu za dzabe pa zasto bi ga eksplatisao kad vec "volontira"......... a igor kaze da njegov direktor pedja potrosi pare koje mu je ovaj dao za plte i opusteno ga i dalje drzi na poslu, strasno.

Da, igor dao pedjici, pedjica kaze nije, pedjica bi uzracunao platu i isplatio, ali jana nije dostavila broj prodatih kosmodiskova za operatera, kada se obratite jani, ona je plaćena da organizuje prodaju kosmodiskova što je više moguće, nema sa platama nista, osim da kasnije dostavi kao neki pregled prodaje, koji oper pedjica mora da dostavi igoru .....i sve tako u krug. Jel tako, leptir?

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by FightForMyRight čet 4 lis 2012 - 7:19

JA bih Pedjicu ustrojila, samo ne mogu jer se vec rodio bez pojedinih organa koje bih mu tom prilikom amputirala!

FightForMyRight

Broj postova : 24
Bodovi : 20
Reputacija : -4
Join date : 02.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by ana ivana pet 5 lis 2012 - 20:18

Ma taj je ustrojen u mozak, gore mu ne treba.

ana ivana

Broj postova : 30
Bodovi : 41
Reputacija : 11
Join date : 05.10.2012

[Vrh] Go down

Commodium Vita Empty Re: Commodium Vita

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.