Igor Podolšak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Igmar

4 posters

Go down

Igmar Empty Igmar

Postaj by Admin pon 1 lis 2012 - 15:36

Prva Igorova tvrtka je obrt Igmar. Ova tema je namjenjena svemu vezanom za taj obrt.
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 44
Bodovi : 82
Reputacija : 5
Join date : 10.01.2011

https://www.facebook.com/igor.podolsak

[Vrh] Go down

Igmar Empty Moja prića

Postaj by Nadobudan uto 2 lis 2012 - 10:16

Sinoć sam naišao na ovaj forum pa da iznesem svoju priču.

22.6.2009. u večernjim satima nazvao me Igor (bio sam kod frenda i on je svjedok tog razgovora, a ja se sjećam kao da je jučer bilo) i raspitivao se o tome dali radim i dali trebam posao. Telefonski mi je rekao da ćemo se čuti prekosutra (pošto je 23.6. praznik) i da ću s njim otići do njegove firme na razgovor s direktoricom i početi raditi. Tako je i bilo. 24.6. u jutarnjim satima smo se našli na kavi i dao mi je zadatak da mu potražim kopije brandiranih parfema (kako je već od prije znao da imam poznanstva na veleprodaji). Rekao sam mu da moram provjeriti, popili smo kavu i otišli u firmu. Tamo me je upoznao s direktoricom, ali joj odmah i rekao kako ću ja biti voditelj dostave (ali sam bio zadužen i za nabavu robe). Firma je bila smještena u Vinkovićevoj 6, friško useljen prostor s oskudnim namještajem. Prvi dan je bilo više priče nego rada.

Drugi dan sam saznao da nema šanse da nabavim brendirane parfeme jer jedini čovjek za kojeg sam znao da ih ima je navodno bio deportiran iz Hrvatske. Nije bilo druge nego potražiti alternativu jer je Igor već imao par telefonista koji su zvali i nudili poklon parfeme. Dogovorili smo se naći na Jankomiru i pogledati što se može nabaviti. Otišli smo tamo i odabrali 2 parfema (1 muški i 1 ženski) po cijeni od 10 kn/komad na veliko i minimalnu količinu 96 komada koliko je pakirano u kutiji. I tako je posao krenuo.

Već nakon nekoliko dana inzistirao sam da si ja sam vodim razgovore za posao i da se izmjeni rad call centra kako bi se podigla efikasnost i smanjili troškovi goriva. Prihvaćeni su moji prijedlozi i već u roku 2 dana produktivnost je skočila 600% (s 50 na 300 dostava dnevno), a broj dostavljača se prepolovio. Igoru je u međuvremenu direktorica sredila neku firmu preko nekih poznanstava za izradu namještaja za urede (taj namještaj nikada nije plaćen), intenzivno su se davali oglasi za ljude i vršili razgovori (za tajnice, telefoniste, dostavljače...). Direktorica je sve slijepo vjerovala. Ja sam dio koji je dogovoren na ruke dobivao uredno, ali uplata na račun nije bilo, a vjerojatno je i ona dobivala plaću. To je očigledno i bio njegov sistem koji sam tek kasnije shvatio. Platio bi samo ljude koje bi morao.

Nakon mjesec dana kad moji dostavljači nisu dobili plaću počeli su problemi. Oni su vršili pritisak na mene s jedne strane, a s druge strane mi je Igor punio glavu obećanjima. Nakon još 7 dana više nisam htio biti poštar i proslijedio dostavljače direktno njemu. Ne želim da me netko jednog dana gleda popreko na cesti nit krivog nit dužnog. Tjedni su prolazili, a plaće nisu stizale. U firmi je bilo napeto i svi su bili ludi. Cijele dane se čula samo dreka. I učinkovitost call centra je pala, a i dostavljača. Ljudi su počeli odlazit i opet je krenula akcija davanja oglasa. Kako sam vidio da tamo nema kruha promijenio sam sistem razgovora za posao i odredio obavezan probni rok. To sam osmislio radi ljudi koji su bili u radnom odnosu, a dolazili kod nas na razgovor. Htio sam te ljude poštedjeti na neki način. Sve dostavnice bi provjerio na krati i najudaljenije bi dao osobi koja je došla iz neke druge firma kako bi ona imala najmanji učinak i time ne bi prošla probni rad. Tako bi tu osobu poštedio rada u našoj firmi i meni bi savjest bila barem čista. Ubrzo nakon toga rekao sam mu da ne mogu 16 sati dnevno raditi i brinuti se i za dostavi i za nabavu i sve živo i razriješio me dužnosti voditelja dostave. Meni je bilo drago jer nisam toliko boravio u firmi, a sumnjao sam u legalnost posla i vjerovao da će prije ili kasnije Policija zakucati na vrata. Ipak roba se uzimala bez računa (barem ja račun nisam nikad vidio). Naknadno mi je nekoliko osoba reklo da se oko toga uopće ne moram brinuti jer račun nije moja briga, a i dobavljač ga može slati gazdi faksom!

Ubrzo su počeli problemi i s najmodavkom prostora. Došla je u prostor i dala nam isključiti vodu jer Igor nije plaćao najam. Hitjela je i isključiti struju, ali na ulazu je bio zaštitar koji ju nije smio pustiti unutra. Ubrzo se pojavio i tjelohranitelj I.S. uz Igora.

Pred kraj boravka u Vinkovićevoj jedno kratko vrijeme smo radili pod imenom "Telekat", a ubrzo je slijedila selidba na Horvatovac 16 i promjena imena.

Nadobudan

Broj postova : 19
Bodovi : 36
Reputacija : 15
Join date : 02.10.2012

[Vrh] Go down

Igmar Empty Re: Igmar

Postaj by Cica Maca sri 3 lis 2012 - 21:01

Standardno "poslovanje" - registruje se firma, naprave dugove, zatvori, onda druga, treca.....i sve tako u krug,a drzavni organi samo posmatraju i ne reaguju na prituzbe.

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Igmar Empty Re: Igmar

Postaj by FightForMyRight čet 4 lis 2012 - 7:27

Koga on tacno placa, ko je taj Joca iz Db-a? I gde je sad??

FightForMyRight

Broj postova : 24
Bodovi : 20
Reputacija : -4
Join date : 02.10.2012

[Vrh] Go down

Igmar Empty Re: Igmar

Postaj by Cica Maca čet 4 lis 2012 - 9:40

Ha ha kakav db, kakvi visoki funkcioneri...to su se oni hvalili da su jaki big boss-ovi...on je trebao biti direktor, dolazio je u krunsku, pa je i on jedan od onih koji su nestali preko noći


Zadnja promjena: Cica Maca; čet 4 lis 2012 - 12:28; ukupno mijenjano 1 put.

Cica Maca

Broj postova : 86
Bodovi : 105
Reputacija : 19
Join date : 01.10.2012

[Vrh] Go down

Igmar Empty Re: Igmar

Postaj by FightForMyRight čet 4 lis 2012 - 11:51

MMDaaa...bio je jos jedan sedi, debeljuskasti tip, srednjih godina, stalno je nesto zvernjao u monitor gde se svi vidimo...i jedan crni, delovao je kao siptar i svima redom je namigivao! To su valjda veze iz db-a Very Happy

FightForMyRight

Broj postova : 24
Bodovi : 20
Reputacija : -4
Join date : 02.10.2012

[Vrh] Go down

Igmar Empty Re: Igmar

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.